MetaTrader

BenchMark hem MetaTrader 4'te hem de MetaTrader 5'te aynı ticaret araçlarını ve koşullarını sunmaktadır. İki platformun temel avantajları, sıkı spreadler ve para birimleri, hisse senedi endeksleri, emtia, cryptocurrencies ile komsiyonsuz işlem sunmaktadır. "No Dealing Desk " Satın almadan anında uygulama, aşırı düşük marj gereksinimleri, otomatik ticaret sistemleri (Uzman Danışmanlar) ve çeşitli bonus programları sunmaktadır. Ayrıca BenchMark, MetaTrader VPS servisleri aracılığıyla ücretsiz hosting hizmeti sunuyor.

MetaTrader 4 platformu, sezgisel arayüz, düşük sistem gereksinimleri ve kişiselleştirme için çeşitli olasılıklar nedeniyle birçok yatırımcı tarafından tercih edilmektedir. Entegre program dili olan MQL4 (MetaQuotes Language 4), ticaret için bireysel göstergelerin veya otomatikleştirilmiş uzman sistemlerin geliştirilmesini ve uygulanmasını sağlar.

MetaTrader 5 platformu, uluslararası piyasalarda işlem yapmak için kullanılan popüler platformun en yeni sürümüdür. Ticareti kolaylaştırmak için yeni bir tasarım, yeni teknik göstergeler ve ek özellikler içerir. Platformun kullanımı kolaydır ve uluslararası piyasalarda profesyonel ticaret için gereken her şeyi sunar.