Müşteri fonlarının güvenliği ve korunması

 

BenchMark için, müşteri fonlarının güvenliği temel öneme sahiptir. Yatırım aracı müşterilerin fonları ve finansal varlıkları için en iyi güvenliği sağlamak için uygulamasında gerekli tüm mekanizmaları ve prosedürleri oluşturmuştur.

Müşterilerin varlık ve fonlarının depolanması

BenchMark, müşterilerimizin her biri için bir kayıt tutuyor ve ayrı hesaplar tutuyorö bu da bir müşterinin hesabını istediğiniz zaman ya da aracın finansal portföyünden ayırmamızı sağlıyor.

Benchmark 'ın müşterilerinin varlıkları uzun süredir finansal kurumlarda saklanmaktadır. Bunların arasında Raiffeisenbank (Bulgaristan), UniCredit Bulbank (Bulgaristan), Allianz Bank (Bulgaristan), CaixaBank (İspanya) ve diğerleri bulunmaktadır.

Tarih ve yönetmelikler

BenchMark, BenchMark Group'un 2003'te kurulmuş bir parçasıdır. Yatırım aracı, Finansal Denetim Komisyonu tarafından ve MiFID olarak bilinen  Finansal Araçlara Yönelik Piyasalar , başlığı altında lisanslıdır.

Yatırım aracı, müşterinin varlıklarının güvenliği ve iç kontrol ve risk yönetimi ile ilgili prosedürlerle ilgili hizmetlerini sürekli olarak kontrol eder ve geliştirir.

Şirketin başarısı ve gelişimi esas olarak şirketin müşterileri, finansal kurumları, düzenleyici ve denetleyici makamlar ile en iyi ortaklığa dayanmaktadır.

BenchMark, yatırım aracısındaki hesaplarında bulunan müşterilerin varlıklarının güvenliğini sağlayan Yatırımcı Tazminat Fonu'nun bir üyesidir.