No Dealing Desk uygulaması

BenchMark temel amaçlarından biri müşterilerine sunduğu koşulları geliştirmek ve döviz piyasalarındaki teknolojik yenilikleri entegre etmektir.

Tüm bu operasyonları takip ederek, MetaTrader'da işlemler No Dealing Desk (NDD) rejimi sayesinde gerçekleşir. No Dealing Desk ticaretinin ana avantajı rekotasyon olmadan işlem gerçekleştirmektir.

MetaTrader, No Dealing Desk sayesinde, önde gelen 10 likidite sağlayıcı bankalar tarafından temin edilen döviz fiyatları ile ticaret sunmaktadır.

No Dealing Desk işlemleri ile maksimum şeffaflık içeren işlemleri gerçekleştiriyorsunuz.

Rekotasyon olmadan ticaret

BenchMark gibi ve No Dealing Desk kullanan aracı firmalar, müşterilerine rekotasyon uygulamaz çunki fiyatları belirleyen aracı firma değildir. Bu iş modeli, rekotasyon ve scalping içeren, kısıtlamalar olmadan işlemleri gerçekleştirmenizi sağlar. 

Eğer piyasa emrinize ek bir emir eklerseniz ve fiyat sizin lehinize değişir ise, sizin işleminiz daha iyi bir fiyat ile gerçekleşecektir. Bu avantaj No Dealing Desk kullanmayan brokerlerde mevcut değildir.

Ekonomi haberleri ile ticaret

Piyasa, bekleyen veya bir strateji kullanarak gerçekleştirdiğiniz bir işlem bile olsa, BenchMark Finance size ekonomik haberler ile ticaret yapmanızı sağlar. Müşteri işlemlerini gerçek piyasaya yönlendirmeyen brokerler genellikle haberler etrafında ticaret üzerine kısıtlmalar koyar ve bu belirli bir pozisyondan çıkmanızı veya bir işlem gerçekleştirmenizi engelleyebilir.

Uzman sistemler ile ticaret

Bazı traderler işlemlerin hızlı bir şekilde yürütülmesi için uzman sistemleri (Expert Advisors) kullanır. Bu sistemlerin bir diğer ismi scalping uzman sistemleridir. Bu sistemler genellikle çok sayıda işlem gerçekleştirir ve broker müdahalesi olan işlemler gerçekleştirmekte zorluğa yol açabilir. Bu tür işlemler bazı brokerlerin karşılıklı pozisyonlar empozeleri ile ilgili kısıtlama uygular ve bundan dolayı bazı brokerler bu tip uzman sistemlerini yasaklar.

Öte yandan, No Dealing Desk işlemlerine izin veren brokerler (aynı BenchMark gibi) hiç bir şekilde uzman sistemlerinin kullanımını kısıtlamazlar. Sonuç olarak, dakikada onlarca işlem ve günde bir işlem gerçekleştiren uzman sistemleri aynı muameleyi görür.

BenchMark aracılığı ile scalping

BenchMark scalping stratejileri veya uzman sistemleri kullanan müşterilerine kısıtlama uygulamaz.

Her bir işlem için broker onayı gerektiren aracı kurumlar, scalping işlemlerine izin vermez. Scalperler kısa bir süre içinde çok sayıda işlem gerçekleştirir ve bu aracı kurumun işlemlerini zorlar ve engeller.

Diğer yandna, No Dealing Desk brokerleri, scalping stratejileri veya kazanan traderler ile ilgili kısıtlamalar empoze etmez.

Stop ve Limit emirlerinin üzerinden herhangi bir kısıtlama yapılmadan

BenchMark bir işlem, Stop veya Limit emri yerleştirirken herhangi bir kısıtlama uygulamamaktadır.

Genellikle brokerler tarafından müdahale olan işlemlerde kısıtlama uygulanır. Bu kısıtlamaların nedeni piyasa spreadlerinin değişken ve işlemlerde müdahale yapan aracı firma spreadlerinin sabit olmasıdır. Çok sık bu tür brokerler ekonomik haberler veya yüksek volatilite sırasında spread mesafelerini arttırır ve bu giriş ve çıkış pozisyonlarınızı zor veya imkansız hale getirebilir.

BenchMark aracılığı ile ticaret yaparken Stop ve Limit emirlerini koyacağınız mesafe için herhangi bir kısıtlama yapılmaz. MetaTrader platformu sayesinde yayılımın içine bile bekleyen emir yerleştirebilirsiniz.