Kripto para

İşlem koşulları

Kripto para CFD'lerin minimum işlem hacmi 0.01 lot (Bitcoin değerinin 100/1 veya 1 Ethereum). Kripto para ile işlem yaparken komisyon alınmaz. MetaTrader 4 ve 5 platformlarında CFD'lerin işlem koşulları aşağıdaki tabloda görülebilir

MetaTrader kodu İsim Spread Marj gereksinimi
BTCUSD Bitcoin in USD 35 USD 20%
ETHUSD Ethereum in USD 8 USD 20%

İşlem saatleri

Benchmark, Pazar günü saat 00:15'den Cuma günü GMT 23:55'e kadar MetaTrader 4 ve 5 platformları aracılığıyla işlem sunuyor.

CFD için Alıntılar

MetaTrader 4 ve 5 platformlarındaki CFD'ler için teklifler, Kraken ve GDAX gibi önde gelen exchange'ler arasındaki ayrılmış likiditeye dayanıyor.

CFD'lerin Rollover İlgi Alanı

Saat 00.00'de açık CFD endeksleri açıklanacak ve bir sonraki işlem gününe aktarılır:

  • BTCUSD veya ETHUSD cinsinden uzun/kısa açık pozisyonlar için Bankalararası Teklif temel alınarak USD cinsinden bir devrilme işlemi ve ayrıca% 20'lik (USD LIBOR +% 20) bir artışla ücretlendirileceksiniz.

CFD'yi bir gün içinde açıp kapatırsan, rollover ücreti olmayacaktır.

Risk yönetimi

Önemli: Kriptodöviz ticareti son derece risklidir ve yatırım yapılan tüm sermayeyi kaybetme riski vardır. Yatırımcıların, fiyat dalgalanmaları veya likidite eksikliği nedeniyle uzun süre kendi konumlarını gerçekleştiremeyebileceğini unutmayın. Bu ürünün aşırı derecede riskli ve yüksek spekülatif olduğunu göz önünde bulundurarak müşteriler, BenchMark'ın kontrolü dışındaki koşulların tekliflerin askıya alınmasına, açılış pozisyonlarının devre dışı bırakılmasına ve müşterilerin tüm açık pozisyonlarının kapatılmasına neden olabileceğinin farkında olmalıdır.